Industrieel karakter in hartje Vesting
Welkom in Naarden Vesting. Deze karakteristieke monumentale omgeving ademt historie. Tegelijkertijd is ze geliefd om haar rijke culturele aanbod en de gezellige ambiance met op loopafstand terrassen, restaurants, de wekelijkse markt, het Arsenaal, de Grote Kerk en het fraaie stadhuis. En ondanks de historische setting ben je binnen no-time op uitvalswegen richting Amsterdam, Utrecht of Hilversum en omringd door diverse natuurgebieden.
Pastoorstraat 1, een getransformeerd industrieel juweeltje, is gelegen op een steenworp afstand van de imposante Grote Kerk. Oorspronkelijk gebouwd rond 1900 als onderdeel van de bakkerij aan de Bussummerstraat, herbergt het pand nog zichtbare verwijzingen naar dit verleden, zoals de gevelindeling die herinnert aan de meelzolder. In de jaren ’80 is het onder architectuur van Koen van Velsen, later Rijksbouwmeester, volledig gerenoveerd en getransformeerd. Zijn visie op licht en ruimte zie je direct terug in de opvallende glazen trap en de ruimtelijke vide. Het unieke dakterras geeft een prachtig uitzicht op de Grote Kerk. De open keuken en badkamer zijn later toegevoegd.
Het pand heeft heeft een kantoorbestemming met woonmogelijkheid op de eerste en tweede verdieping. Aanvraag voor volledige woonbestemming is ingediend bij de gemeente. Het woonoppervlak van 102 m2 is inclusief de kantoorruimte.
Indeling
Begane grond
Je komt binnen in een lichte entree, waar het open glazen trappenhuis en de hoge vide je blik bepalen. Het ademt een industriële en tegelijk elegante sfeer. Vanuit de entree krijg je toegang tot een multifunctionele ruimte van ca. 30 m², voorzien van visgraatparket. Op de begane grond is ook een toilet met fontein.
De eerste verdieping
Hier vind je een comfortabele slaapkamer van ca. 20 m² met badkamer (douche, toilet en wastafel). Vanuit de slaapkamer heb je toegang tot een klein, grappig intern balkon, vrijhangend in de vide. Verder bevindt zich op de eerste verdieping een afgesloten technische ruimte waar de CV ketel hangt en waar plaats is voor een wasmachine.
De tweede verdieping
Op de tweede verdieping, bevindt zich de woonkamer met open keuken van ca. 30 m², uitgerust met een brede lichtstraat. De keuken is modern en is voorzien van inbouwapparatuur. Vanuit de keuken is er toegang tot een bescheiden berging. Via een kleine overloop kom je bij de trap naar het unieke dakterras van ca. 10 m² met uitzicht op de Grote Kerk.
Bijzonderheden
• Karakteristiek, loftachtig pand in industriële stijl
• Totaal oppervlak ca. 92 m², verdeeld over 3 verdiepingen
• Onder architectuur gerenoveerd en getransformeerd
• Fraai dakterras met uitzicht op de Grote Kerk
• Momenteel kent het pand een kantoorbestemming met woonmogelijkheid op de eerste en tweede verdieping. Een verzoek tot omzetting naar een volledige woonbestemming is bij de gemeente in behandeling.
Een pand met karakter, een locatie met allure, en een toekomst vol mogelijkheden.
€ 669.000,- k.k.
Wilt u een inschatting krijgen van de verkoopwaarde van uw huis? Maak dan een afspraak, wij komen vrijblijvend bij u langs.
Maak afspraak